X-FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Změny času

+4
Korelka
vikingg
dobravoda
Anděl Azazel
8 posters
Goto down
Anděl Azazel
Anděl Azazel
Moderátor
Male
Počet příspěvků : 273
Bodové hodnocení : 3334
Datum registrace : 11. 05. 16
Bydliště : Česká republika

Změny času Empty Změny času

15.08.16 23:41
Za 75 dní, tedy 30. října dojde na změnu času z letního na zimní (klasický). Zrušili byste tyto změny času? Jak na vás působí? Nebo to nemá žádný vliv? A jaký čas je vlastně lepší, jaký byste preferovali po celý rok? Původním důvodem zavedení letního času bylo ušetření energie a využití větší části dne slunečního světla. Má to ale ještě v dnešní době opodstatnění? Nebo by měl letní čas už patřit na smetiště dějin?
dobravoda
dobravoda
Female
Počet příspěvků : 7
Bodové hodnocení : 2854
Datum registrace : 12. 07. 16
Bydliště : Brno

Změny času Empty Re: Změny času

16.08.16 16:48
V dnešní době už to smysl nemá, byla bych pro ten jednotný, to znamená zimní. V dobách kdy to bylo zavedené to opravdu smysl mělo, velká část elektrické energie byla spotřebována na osvětlení. Jenže teď už osvětlení je jen malý zlomek spotřeby a na ten velký zbytek spotřeby nemá žádný posun času vliv. -)
vikingg
vikingg
Male
Počet příspěvků : 8
Bodové hodnocení : 2900
Datum registrace : 30. 05. 16
Bydliště : Liberecký kraj

Změny času Empty Re: Změny času

18.08.16 14:52
Nemám s tím žádný osobní problém jako asi většina lidí, jenom mě štve ta změna 2x do roka, takže bych nechal jeden čas a je jedno který. Jak se tu píše na ekonomiku a úsporu energie to už stejně nemá vliv.
Korelka
Korelka
Female
Počet příspěvků : 2
Bodové hodnocení : 2836
Datum registrace : 25. 07. 16
Bydliště : Pardubice

Změny času Empty Re: Změny času

19.08.16 11:13
Ahoj, změna času je úplně zbytečná, jsem pro zrušení. A nechala bych letní čas po celý rok.
Narnia.
Narnia.
Female
Počet příspěvků : 12
Bodové hodnocení : 2845
Datum registrace : 26. 07. 16

Změny času Empty Re: Změny času

22.08.16 12:13
Taky si myslím, že posun času o jednu hodinu nemá žádný přínos, působí to jen komplikace. A nikdo dnes není schopen prakticky tyhle změny času zdůvodnit a hlavně není nikdo, kdo by měl tu sílu to zrušit. cyclops rabbit
avatar
LordAnathema
Male
Počet příspěvků : 234
Bodové hodnocení : 3170
Datum registrace : 19. 06. 16

Změny času Empty Re: Změny času

22.08.16 14:24
čas je pomíjivý, nechte čas časem, zbytečná další změna a komplikace, a v dnešní plýtvající době vším je pořád dobře sebemenší byť nepatrné ušetření základních zdrojů, kdyžby už zbytečně musel někdo něco rušit, tak samozřejmě jsem pro zachování minimálně tedy zimního času.
Anděl Azazel
Anděl Azazel
Moderátor
Male
Počet příspěvků : 273
Bodové hodnocení : 3334
Datum registrace : 11. 05. 16
Bydliště : Česká republika

Změny času Empty Re: Změny času

17.11.16 15:16
Tak např. v Maďarsku uvažují o zavedení letního času po celý rok. A v Turecku už letní čas celoročně mají.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/420928-madarsko-zvazuje-letni-cas-po-cely-rok.html
Wess
Wess
Počet příspěvků : 11
Bodové hodnocení : 2709
Datum registrace : 08. 12. 16

Změny času Empty Re: Změny času

08.12.16 11:17
Změny času bych zrušil.. jsem z toho vždycky mimo tak týden..://
MajorArnold
MajorArnold
Počet příspěvků : 12
Bodové hodnocení : 2606
Datum registrace : 22. 03. 17

Změny času Empty Re: Změny času

13.04.17 10:30
taky jsem pro zrušení. Za tu minimálně týděnní rozsekanost to fakt nestojí Smile
Sponsored content

Změny času Empty Re: Změny času

Návrat nahoru
Similar topics
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru