X-FÓRUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
-marolp-
-marolp-
Male
Počet příspěvků : 1
Bodové hodnocení : 2845
Datum registrace : 17. 06. 16

Sen který se opakoval Empty Sen který se opakoval

17.06.16 23:26
Nedávno jsem spal v mojí posteli a zdal se mi sen: Jdu různě po městě a najednou dveře. Jdu pomalu otevírám a najednou takový divný zvuk jako temnota, netopýři a divné schody. Potom se tam objevil dort a nějaké oči. Tento sen se mi zdal asi před 5 lety ale to jsem viděl ve hře portal. Nemužu si to vysvětlit jestliže viděl budoucnost, že se to stane, nebo jenom výplod fantazie.

Question Exclamation Question Exclamation
avatar
LordAnathema
Male
Počet příspěvků : 234
Bodové hodnocení : 3140
Datum registrace : 19. 06. 16

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

15.07.16 10:21
Když jsem bylještě malý Anathemka -) tak se mi vždy s odstupem cca 3 let zdál ten samý na chlup sen, o spouře robotů se všemi detaily, honičkami v městě, vraždami civilistů, ukrýváním, frakcemi výpadů, emoce strachu, naděje, boje...když už se mi to zdálo popáte, rozhodl jsem se tehdy asi cca ve čtvrté třídě tuším ZŠ napsat podle toho povídku, kterou jsem pojmenoval Robotická válka a bylo to mé jediné a asi poslední sci-fi, které jsem napsal hehe. Dalšími svými spisovatelskými pokusy jsem se směroval nejprve pseudomájovkou po historické romány a humorné básně. Nicméně tato prvotina mne dodnes zaráží hlavně tedy v tom, že se mi několikrát a to z odstupem času zdál, ale naprosto shodný sen se všemi detaily, co mi to asi mělo říci, či na co to mohlo být upozornění? (Upozorňuji, že Terminátora a podobný věci jsem v té době ještě neviděl hihi)
Anděl Azazel
Anděl Azazel
Moderátor
Male
Počet příspěvků : 273
Bodové hodnocení : 3304
Datum registrace : 11. 05. 16
Bydliště : Česká republika

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

30.07.16 19:55
Vlastní interpretace snu předpokládá psychologické vcítění, kombinační schopnost, intuici, znalost světa a lidí a především specifické vědění, k němuž patří jak rozsáhlé znalosti, tak určitá vnímavost srdce.

Stereotypní výklad snových motivů je třeba odmítnout, oprávněný je jedině specifický výklad, k němuž dojdeme pečlivým získáváním kontextu.

Sny obsahují obrazy a myšlenkové souvislosti, které nevytváříme s vědomým záměrem. Vznikají spontánně, bez našeho přičinění, a představují psychickou činnost, která se vymyká libovůli. Sen je tedy vlastně vysoce objektivní, tak říkajíc přírodní produkt psyché, a proto od něho lze očekávat přinejmenším upozornění a náznaky určitých základních tendencí duševního procesu.


Toliko od zakladatele analytické psychologie C. G. Junga



Stejně jako horoskopy v Blesku jsou opravdu jen a pouze pro pobavení, tak i výklady snů nejde dělat na základě obecných pravidel. Nelze přeci předpokládat, že například obecný horoskop pro znamení Ryb by pasoval na milióny lidí narozených v tomto znamení a nebo že by výskyt určitých dějů, věcí, bytostí ve snu měl u každého totožný význam, na to stačí člověku i prostá logika, že. Mimochodem, v dřívější době se mi zdávaly tzv. lítací sny (a komu ne, že). Byly to sny věru příjemné, jediné z čeho jsem vždy míval trochu strach, že v té občas velké rychlosti do něčeho narazím ale nikdy se to nestalo, vždycky jsem to "vybral". Nu, a od určité doby, kdy jsem se stával Andělem Azazelem (dalo by se říci) se mi tyto sny zdávat přestaly. Vysvětlení je na snadě, ovšem neb jsem tajemný, nechám si to samozřejmě pro sebe, jak jinak, že.. ovšemže. Twisted Evil
avatar
Hosamen
Počet příspěvků : 38
Bodové hodnocení : 2861
Datum registrace : 16. 07. 16

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

09.10.16 17:11
Tak já mám jiný problém.
V podstatě jde o to, že se mi opakují sny událostí, které se staly dávno. Takže to jsou vybavené vzpomínky, které nejsou příliš krásné.
Anděl Azazel
Anděl Azazel
Moderátor
Male
Počet příspěvků : 273
Bodové hodnocení : 3304
Datum registrace : 11. 05. 16
Bydliště : Česká republika

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

11.10.16 18:02
Co my vlastně o těch snech víme? Mnohé ale přec tak málo..

Proč se nám ty sny vlastně zdají? To s jistotou nelze říci. Je možné, že sny mohou být například jakousi kompenzací za události, které probíhají při bdělém stavu nebo mohou odrážet i nějaké nevyvinuté části naší osobnosti. To co je zcela potvrzeno a prokázáno je fakt, že spánek je nezbytný pro paměť a sny jsou pravděpodobně klíčem k upevnění paměti, vzpomínek, nedávných událostí. Sny mohou též působit jako určité řešení problémů, kdy nám snění pomáhá upevňovat a organizovat vzpomínky, které jsou pak lépe dostupné při řešení problémů. Nu, a v neposlední řadě mohou sny představovat splněná přání, kdy právě ve snu naše podvědomí může odkrývat přání, která naše vědomá mysl potlačila. Twisted Evil
bhh
bhh
Male
Počet příspěvků : 22
Bodové hodnocení : 2762
Datum registrace : 07. 10. 16

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

13.10.16 17:52
Já jsem se věnoval esoterice a duchovní józe, a pamatoval jsem si i zapisoval moje sny.
Pamatujete si svoje sny? Nebo jen ty, které se opakují?
MajorArnold
MajorArnold
Počet příspěvků : 12
Bodové hodnocení : 2576
Datum registrace : 22. 03. 17

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

13.04.17 10:34
Do detailu si pamatuju jen ty co se opakují, jinak já dost trpim na noční můry tak z těch si pamatuju jen ty nejděsivější útržky – bohužel pro mě.
Sponsored content

Sen který se opakoval Empty Re: Sen který se opakoval

Návrat nahoru
Similar topics
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru